شروع کار با طراحی Material

شروع کار با طراحی Material

اگر قرار باشد شروع به کار با طراحی Material کنید چه اقدامی خواهید کرد؟ بهتر است قبل از شروع کار، دقیقاً ابزار مناسب را داشته باشید و اینکه کارهای روتین شما را طراحی منحرف نکنند.

طراحی Material، یا زبان دیداری

گوگل این نوع طراحی را پایه گذاری کرد و عمدتاً از آن برای نرم افزارهای سیستم عامل اندروید خود بهره گرفت. طراحی Material سبب افزایش سطح آگاهی از جزئیات زیبایی که تشکیل رابط کاربری را می دهند، شد. از جمله گذارهای ظریف بین صفحات و برنامه ها و انیمیشن ها و رابط های رنگی با نوشته های خیره کننده. تجربه ای که طراحی Material داریم المان هایی درخشان و جذاب است و اگر به بهترین شکل طراحی شوند، دسترسی روان و آسانی به آنها نیز وجود دارد. پس جای هیچ تعجبی نیست که چرا این زبان دیداری راه خود را در میان رقابت تنگاتنگ رابط های موبایل و حتی نرم افزارهای تحت وب نیز پیدا کرده است.

مبانی طراحی material

این زبان دیداری بر اساس طرح های رنگی زیبا، وضوح و فضای مناسب بنا شده است.سایه ها نیز نقش سه بعدی کردن رابط را ایفا می کنند. این نوع طراحی فراتر از یک سبک توسعه یافته است به همین دلیل به طور کامل مستندسازی شده است و شما می توانید با جستجوی مطالب مرتبط، شناخت کاملی از آن را بدست آورید.

رنگ های طراحی material

همواره در کنار زیبایی و تعامل با دستگاه، بحث عملکرد نیز مطرح می شود.تمام عناصری که حرکتی به آن نسبت داده شده است، نیاز به مقداری پردازش دارند. عملکرد امروزه از جایگاه مهمی برخوردار است و همواره باید تعادلی بین زیبایی و سرعت کارکرد پیدا کنید.

همیشه انمیشین زیاد به معنای کندی نیست، پس می توانید از انیمیشن ها به عنوان المان های پیش برنده جریان کار استفاده کنید. در اینجاست که مفاهیم انیمیشن واکنش گرا مطرح می شود که معمولاً زیاد به آن توجه نمی شود. چیزی که می شود با آن وفق پیدا کرد، رنگها، فضاها، فونت ها و آیکون هاست. ابزارهایی نیز وجود دارند که  به سرعت پاسخگوی نیازمندی های شما خواهند بود.

انیمیشن طراحی material

 

به اشتراک گذاری این مطلب :