روشی ساده برای پرورش مهارت های طراحی

 روشی ساده برای پرورش مهارت های طراحی

روشی ساده برای پرورش مهارت های طراحی

هیچ میانبر یا ترفندی وجود ندارد تا مهارت های طراحیتان را یک شبه تقویت کنید. اما راه ساده ای برای این کار وجود دارد ( قطعاً این کار به تلاش نیاز دارد ولی ساده است). شما باید روزانه طراحی هایی را انجام دهید که کمی فراتر از عادت ها و مهارت های شماست.

ممکن است تکنیکی باشد که یادگرفته اید ولی تا به امروز آن را پیاده سازی نکرده اید، رنگ یا فونتی باشد که مشتاق امتحان کردن آن هستید. تنها کافیست یکی از این موارد را روزانه انجام دهید. با انجام این دسته از طراحی ها، آهسته ولی پیوسته مهارت های طراحی خود را افزایش خواهید داد.

رمز موفقیت انجام تغییرات کم ولی پیوسته است

تغییرات بزرگ معمولاً هیچ وقت منجر به رشد نمی شوند زیرا حفظ آن دشوار است. اگر بخواهید در قدم اول، ناگهان تم طراحی جدیدی را امتحان کنید، آنقدر این تغییرات بزرگ خواهند بود که بعید است از آن چیزی یاد گرفته باشید که بخواهید در پروژه های بعدی از آن استفاده کنید. در نهایت نیز منصرف خواهید شد.

اما اگر بخواهید با تغییرات کوچک ولی پیوسته پیش بروید، می توانید با اندکی تلاش رشد پیدا کنید. با گذشت زمان، این رشد را بیشتر حس خواهید کرد. بهبود مهارت ها، شیوه طراحی قوی تر و ایده های پربار تر.

عادت کردن به این برنامه

مثل مسواک زدن، این کار نیز به نوعی عادتی را در شما به وجود می آورد. دقیقاً مثل اینکه شما هیچ وقت در طول روز به فکر مسواک زدن نمی افتید، امتحان کردن یک المان جدید در طراحی نیز به عادتی روزانه برای شما تبدیل خواهد شد به طوری که خودتان نیز متوجه آن نخواهید شد.

دنبال کردن عادت ها ساده است و این کلید موفقیت در طراحی است. اگر فردی شلخته باشید و بخواهید روزی تمام خانه را مرتب کنید هیچگاه به این عمل عادت نخواهید کرد زیرا زحمت بسیاری می برد. اما اگر روزانه کارهای کوچک را به طور مرتب انجام دهید، هیچگاه از این کار خسته نخواهید شد.

چرا تنها یک مورد؟

احتمالاً در لحظه شروع با خود می گویید که چرا فقط یک مورد را امتحان کنم؟ و در آن لحظه انرژی پیاده سازی چندین المان را دارید.

به هیچ وجه این کار را نکنید !

زیرا ممکن است چند روز دیگر خسته شده و به سرعت دست از این کار بکشید و تمام داستان رشد تدریجی نیز زیر سوال می رود. سعی کنید مانند یک برنامه تناسب اندام یا رژیم، آهسته و پیوسته پیشروی کنید.

به اشتراک گذاری این مطلب :