دلایل شکست پروژه های وب (2)

 دلایل شکست پروژه های وب (2)

دلایل شکست پروژه های وب (2)

عدم کنترل نسخه نرم افزار

امروزه ساخت نرم افزارها بدون هیچگونه کنترل بر روی نسخه آن، چندان عاقلانه نیست. وقتی توسعه دهنده پروژه را به روزرسانی می کند و یا از آن پشتیبانی می کند، بدون کنترل نسخه، هماهنگی آن بسیار سخت می شود.

سیستم های کنترل سورس کد، تمام تغییرات فایل های نرم افزار را به همراه کامنت ها ثبت می کنند. قابلیت برگشت پذیری، ادغام و کار کردن آفلاین همواره باید در دسترس باشد. سورس کنترل مناسب برای هر پروژه ای ضروری می باشد.

نبود مدیریت صحیح پروژه

مدیر پروژه مانند شماره 10 هر تیم فوتبال است. او وظیفه برنامه ریزی، اجرا، نظارت و کنترل صحیح پروژه را بر عهده دارد.

مدیر پروژه باید تمام نیازهای مشتری را درک کند و مسئولیت ارتباط بین مشتری و توسعه دهنده را بر عهده گیرد. بدون یک مدیر پروژه ماهر، پروژه از کنترل خارج می شود و تبدیل به فاجعه خواهد شد.

تغییرات نامناسب در سورس کد

وقتی برنامه نویس آشنایی کامل با کاربرد یک کد ندارد، ساختار آن را بسته به شرایط خود تغییر می دهد. این کار مشکلات زیادی را به وجود خواهد آورد و کیفیت کار را کاهش خواهد داد.

انجام این کار، به روزرسانی را مختل خواهد کرد.همچنین اگر چند وقت بعد، کسی بخواهد نگهداری این پروژه را بر عهده بگیرد، کار بسیار مشکلی پیش رو خواهد داشت.

حوزه پروژه

در هنگام توسعه پروژه، طبیعی است که ایده های جدیدی به سر شما بزند. اما باید توجه داشته باشید که این ایده ها هزینه بر و زمانبر خواهند بود.

اگر وب سایت ساخته شده و مورد ارزیابی نیز قرار گرفته است، بعد از اعمال تغییرات باید مجدداً آن را تست کنید. برخی از تغییرات مفید هستند، مخصوصاً اگر کاربری را آسان تر کنند. اما تغییرات زیاد و نامطمئن، پروژه را از خط خارج می کند. اگر تصمیمات مهم در ابتدای پروژه اتخاذ نشوند، حوزه پروژه نا معلوم خواهد شد و به سختی می توان به نتیجه رسید.

عدم کنترل کیفیت

هر پروژه ای باگ دارد. بهتر است که قبل از کاربر، توسعه دهنده آنها را پیدا کند. حدوداً 20 الی 25 درصد از زمان کلی توسعه را برای اشکال زدایی و کنترل کیفیت اختصاص دهید. از بهترین  راهبردها برای کنترل کیفیت استفاده کنید وگرنه در انتها نرم افزار شما پر از باگ خواهد شد.

توسعه دهندگان باید از روز اول به فکر کیفیت پروژه باشند و مسئولیت اشکال زدایی آن را بر عهده گیرند، زیرا در غیر این صورت نارضایتی به بار خواهد آمد.

طراحی وب سایتی موفقیت آمیز، نیازمند رعایت تمامی این موارد است و عدم بکارگیری هر کدام از آنها، منجر به هدر رفتن وقت و بودجه خواهد شد.

در هنگام انتخاب تیم توسعه دهنده، دقت داشته باشید که باید برای تمام این مراحل راه حل مناسبی ارائه دهند. پروژه هایی که با موفقیت به انتها برسند، سرمایه های ارزشمندی برای شرکت هستند.

به اشتراک گذاری این مطلب :