چگونه مشتری خوبی برای یک شرکت طراح وب باشیم (2)

 چگونه مشتری خوبی برای یک شرکت طراح وب باشیم (2)

چگونه مشتری خوبی برای یک شرکت طراح وب باشیم (2)

با خیال راحت به طراحتان اطمینان داشته باشید

به طراح وب سایتتان اعتماد داشته باشید. آنها بعد از انجام دادن پروژه های بسیار زیادی، میدانند که چه چیزی برای کسب و کار شما بهتر است. البته نباید چشم بسته، تمام حرف های آنها را قبول کرد بلکه، در کل به نظرات آنها اعتماد داشته باشید. اگر آنها می خواهند در مورد بخشی به شما توضیحاتی ارائه دهند، بگذارید این کار را انجام دهند. اغلب طراحان وب سایت می خواهند مدیریت محتوای سایت را برای شما ساده تر کنند. آنها قصد دارند تا مطالب اساسی طراحی را به شما یاد دهند تا ارزش کارشان را درک کنید. پس با خیالی آسوده به نظرات طراحتان اعتماد کنید.

مثبت اندیش باشید

طراحی وب سایت کمی هیجان انگیز است. خیلی سخت نگیرید وسعی کنید مثبت اندیش باشید و مسائل مختلف را درک کنید. ممکن است زمانی مجبور باشید با طراحتان جدی تر صحبت کنید. شاید قالب سایت را اصلاً نپسندیده اید و یا اصرار دارید که یک المان را در وب سایت خود بگنجانید، در کل طراح وب سایت شما از این اتفاق ها خیلی هیجان زده نمی شود.

به هر حال، عدم توافق احتمالاً پیش خواهد آمد. اما اگر با طراحتان دوستانه صحبت کنید و در عین حال پای حرف خود بایستید، آنها با خوشحالی و راحتی بیشتر با شما کار خواهند کرد.

توقع نداشته باشید طراحی خوب ارزان باشد

علاوه بر تمامی مواردی که گفته شد، در نظر داشته باشید که به اصطلاح، هرچقد پول بدهید آش می خورید ! تقریباً تمامی موارد در زندگی اینگونه است. شما به طراح پول پرداخت می کنید تا یک سری ایده را به محتوایی قابل لمس شدن تبدیل کند. اگر نخواهید بابت استعداد و توانمندی های فنی آنها هزینه کنید، در نهایت نارضایتی به بار خواهد آمد.

این دسته موارد به سادگی قابل درک است. طراحی که به ازای ساعتی که وقت برای طراحی می گذارد، هزینه بیشتری می خواهد، قطعاً محصول برتری را به شما عرضه خواهد کرد. چه از نظر گرافیکی و چه از نظر کد نویسی. زیرا آنها به خوبی قادر هستند تا ایده های شما را در قالب یک وب سایت کارآمد به نمایش بگذارند.

ممکن است با خواندن این مقاله تصور کنید که ایجاد یک رابطه ایده آل بین طراح و مشتری بسیار پیچیده می باشد. اما دقت داشته باشید که مانند هر رابط دیگری، این رابطه نیز باید بر اساس اعتماد، تبادل نظر و احترام شکل بگیرد.

سعی کنید تا مثال های مفیدی از مواردی که مورد پسند شما هستند را برای طراحان تهیه کنید. در بازخورد های خود منصف باشید و سعی کنید نه وقت خود و نه وقت طراحانتان را تلف کنید. و در آخر اینکه به خوبی با آنها همکاری کنید. زیرا طراحی وب سایت امری است که با همکاری و مشارکت به نتیجه مطلوب می رسد. 

به اشتراک گذاری این مطلب :