راه حل های ساده برای بهینه سازی تصاویر وب سایت (2)

 راه حل های ساده برای بهینه سازی تصاویر وب سایت (2)

راه حل های ساده برای بهینه سازی تصاویر وب سایت (2)

تنظیمات اشتباه ذخیره سازی تصاویر

معمولاً عکس های وب سایت به ندرت تغییر پیدا می کنند. دستورات ذخیره سازی HTTP امکان ذخیره سازی یا همان caching تصاویر را برای بازدید کنندگان فراهم می آورد. وقتی که تصویر ذخیره شد، یک نسخه کپی از آن در سیستم فرد باقی خواهد ماند تا در مراجعات بعدی به وب سایت، مجبور به دریافت مجدد آن نباشد. تنظیمات صحیح ذخیره سازی پنهان صحیح، سرعت بارگیری صفحه رابه طور چشمگیری کاهش می دهد و تجربه بهتری برای کاربران فراهم می آورد.

اما برخی اوقات، از این سیستم به درستی استفاده نمی شود. با اینکه شما تصاویر جدیدی را جایگزین عکس های قدیمی کرده اید، اما این تنظیمات غلط باعث می شود تا کاربر همچنان همان تصاویر قبلی را ببیند.

راه حل: امروزه اکثر مرورگرهای مدرن از اثرانگشت برای تصاویر استفاده می کنند، بنابراین وقتی آدرس url یک عکس تغییر کرد، مرورگر نیز متوجه می شود آن تصویر باید تغییر کند و بنابراین این کار به صورت خوکار انجام می شود.

همچنین می توانید از سربرگ تاریخ انقضا در سیستم caching استفاده کنید. با این کار به مرورگر می گویید که هرچند وقت یکبار منتظر جدید شدن تصاویر باشد.

استفاده از یک سایز برای تمامی دستگاه ها

وب سایت شما بوسیله دستگاه های متعددی مورد بازدید قرار میگیرد، مخصوصاً بخاطر رشد روزافزون موبایل ها و تبلت ها. ممکن است برخی اوقات بازدید کننده هایی از موبایل داشته باشید تا نسخه موبایل یا همان ریسپانسیو سایت خود را برای او به نمایش بگذارید. تصمیمی که در این مقطع باید بگیرید، چگونگی ارسال تصاویر به کاربران موبایلی است که معمولاً وضوح کمتری نسبت به نسخه دسکتاپ دارند.

اکثر توسعه دهندگان راه میانبری را انتخاب می کنند، و آن هم استفاده از ری سایز کردن سمت کاربر است. عکسها بسیار زیبا به نظر می رسند، اما کاربران وقت بیشتری را برای دانلود د در نهایت دیدن صفحه باید بگذارند. برای کاربران 3G و کسانی که از سرویس رومینگ استفاده می کنند، این امر علاوه بر زمان، هزینه بیشتری نیز برای آنها خواهد داشت.

راه حل: می توانید بعد از تشخیص دستگاه کاربر، با استفاده از کد های جاوا اسکریپت، رزولوشن های مختلفی از همان عکس را بارگیری کرده و سپس به کاربر نمایش دهید تا از دانلود تصاویر با وضوح بالاتر جلوگیری شود.

به اشتراک گذاری این مطلب :