مواردی که باید در طراحی UX چک کنید (3)

 مواردی که باید در طراحی UX چک کنید (3)

مواردی که باید در طراحی UX چک کنید (3)

نوشتار و فونت ها

بیش از 2 فونت مجزا استفاده نکنید

این قانون نیز ممکن است همواره صدق نکند. ولی در نظر داشته باشید که تطابق بیش از 2 فونت بسیار دشوار است و ممکن است ظاهر وب سایت شما را به هم بریزد. همسان بودن فونت های استفاده شده نیز نکته مهمی است.

اندازه فونت ها حداقل 12 پیکسل باشد

این قانون هم ممکن است در همه شرایط صادق نباشد، اما در کل استفاده از فونت با سایز زیر 12 پیشنهاد نمی شود. همواره محتویات سایت خود را چک کنید و مطمئن شوید که حداقل اندازه فونت در همه جا 12 پیکسل می باشد.

استفاده از حروف بزرگ در وب سایت های انگلیسی زبان

محدودیت استفاده از حروف بزرگ به درک بهتر از محتویات وب سایت کمک می کند. به کار گیری آن باید در موقعیت های مناسب باشد، مانند مخفف ها و سرآیندها. محتویات وب سایت خود را چک کنید و مطمئن شوید که حروف بزرگ انگلیسی در جای مناسب خود استفاده شده اند.

استفاده از اندازه و وزن فونت برای جداسازی انواع مختلف محتویات

این کار یادگیری کار با وب سایت را برای کاربر آسوده تر می کند. قرار دادن تفاوت هایی بین سرآیند ها ، زیر سرآیند ها و پاراگراف ها فرآیند ذهنی کاربر را برای درک چگونگی استفاده از مطالب سایت را کاهش می دهد. همچنین دیدن چنین نظمی احساس خوبی به کاربر می دهد.

رابط کاربری

مجاورت و هم ترازی

کاربران معمولاً تمایل دارند تا المان هایی که نزدیک به هم هستند را در یک گروه در ذهن خود قرار دهند. نوار پیمایش سایت مثال خوبی از این حالت می باشد. با پیروی از این مثال و گروه بندی آیتم هایی که نزدیک به هم هستند، کاربر به سرعت رابط کاربری شما را درک می کند.

شاخص پیشروی فرآیند های چند مرحله ای

این کار مخصوصاً مناسب عملیات های چند مرحله ای می باشد. در موارد این چنینی، کاربر ممکن است دست پاچه شود و یا با خود فکر کند چقدر مانده تا فرآیند به سرانجام برسد. وجود یک شاخص برای نشان دادن میزان عملیات انجام شده و مراحل باقیمانده تا پایان فرآیند می تواند کمک فکری بزرگی به کاربر کند و حس دستیابی به موفقیت را در وی تقویت کند و کاربر را از دست کشیدن از ادامه فرآیند، باز دارد.

المان های پیش زمینه از پس زمینه به راحتی قابل تشخیص باشند

این کار به یادگیری کاربر کمک می کند تا بهتر و سریعتر بتواند با وب سایت شما کار کند. این تفاوت های آشکار، باعث سادگی در استفاده از المان های پیمایشی شده، توجه بیشتری به دکمه ها می آورد و در کل کاربری سایت را بهبود می بخشد.

امیدواریم با رعایت این موارد، کیفیت وب سایت ها افزایش یابند و در نهایت کاربران با استفاده از این گونه خدمات، احساس رضایت بیشتری داشته باشند.

 

به اشتراک گذاری این مطلب :