تمرینهایی برای UX که نظر کاربران را عوض می کند

 تمرینهایی برای UX که نظر کاربران را عوض می کند

تمرینهایی برای UX که نظر کاربران را عوض می کند

 فرض می کنیم که شما صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید و می خواهید درباره UX بیشتر بدانید. از قبل اخبار و مسائل مطرح امروزی را درباره UX خوانده اید و از پرسنل UX مدام می پرسید که چگونه جریان کاری ای که طراحی کرده اند، به کسب و کار شما می خورد. شاید هم به آنها بازخورد هایی از برداشت خود درباره محصول نهایی داده اید.

اما شاید بخواهید بیشتر وارد گود شوید و یا ایده ای جدید برای یک وب سایت و یا یک نرم افزار موبایل دارید و نمیخواهید سرمایه ای خرج استخدام یک فرد حرفه ای کنید. پس برای شروع، تمرین هایی را باید انجام دهید.

این تمرین های UX به شما کمک می کند تا بدون داشتن سواد UX بتوانید وایرفریمی از نرم افزاری که در ذهنتان شکل گرفته است، ایجاد کنید.

احتمالاً بعد از اولین تجربه این تمرین ها نخواهید توانست تا تمام صفحات را به تنهایی طراحی کنید، اما اساس کار UX کاران را خواهید دانست و می توانید بهتر با آنها تعامل داشته باشید. همچنین قادر خواهید بود تا یک سری ایده مرتبط با کسب و کار را از سر خود بیرون آورده و آنها را روی کاغذ منتقل کنید. ساختار نامناسب سایت می تواند پروژه وب سایت را با شکست مواجه کند ، از طرفی فرآیندی که از روی تفکر برای ایجاد وب سایت در نظر گرفته شده باشد سطح کاری را ارتقا خواهد داد.

1- یک نرم افزار ساده را در نظر بگیرید و جریان رابط کاربری آن را ترسیم کنید

اگر در حوزه رابط کاربری مطلبی خوانده باشید و یا در یک جلسه ای در همین موضوع شرکت کرده باشید، احتمالاً اصطلاح جریان نرم افزار و یا جریان رابط کاربری را شنیده اید. این اصطلاح به معنی جریان پیمایش محتویات نرم افزار موبایل و یا صفحه وب سایت شما از یکی به دیگری است. به بیانی ساده تر می توان آن را اینگونه توصیف کرد که بعد از زدن این دکمه چه اتفاقی افتد؟ و از این قبیل سوالات.

بهترین کار برای تمرین کردن این است که یک نرم افزار ساده که کارکردن با آن برای شما راحت است را انتخاب کنید. تنها از قلم و کاغذ استفاده کنید و جریان رابط کاربری را بکشید. ممکن است ابتدا این کار امری بیهوده و ساده به نظر بیاید، اما هیچ راه بهتری برای عادت کردن به ساختار یک رابط کاربری خوب وجود ندارد.

2- یک وایرفریم از صفحه ای که دوست دارید و صفحه ای که از آن متنفرید بکشید

وایرفریم ها یکی دیگر از راه های دستیابی به UX استاندارد و کاربر پسند هستند.این تکنیک صرفاً طرحی از محصول شما خواهد بود که هیچ کدی در پشت آن نزده شده است. برای انجام آن نیز می توانید به راحتی با استفاده از قلم و کاغذ طرح مورد نظر خود را بکشید. یک وب سایت ساده و زیبا که آن را می پسندید انتخاب کنید و وایرفریم آن را بکشید. بعد از اتمام این کار، حالا یک وب سایتی که بد طراحی شده است را انتخاب کنید و همین فرآیند مجدداً روی آن به کار گیرید. پس از اتمام این مرحله، المان ها را چنان بچینید که فکر می کنید کاربر پسند و زیباست.

به اشتراک گذاری این مطلب :