نکاتی ضروری برای موفقیت در طراحی وب سایت(3)

 نکاتی ضروری برای موفقیت در طراحی وب سایت(3)

نکاتی ضروری برای موفقیت در طراحی وب سایت(3)

پیمایش را ساده تر کنید

اینطور برداشت می شود که قرار دادن تعداد زیادی از لینک ها در منوی سایت، سایدبار، پست های وبلاگ و حتی صفحه نخست، می تواند راه حلی برای نگهداشتن کاربر در سایت باشد. اما پس از مدتی، خلاف این امر اتفاق خواهد افتاد. سیستم های پیمایشی شلوغی که گزینه های زیادی را پیش روی کاربر قرار می دهند، باعث می شوند که کاربر پس از چند ثانیه سایت شما را ترک کند.

کاهش لینک های منو و حذف سایدبارها، راه بسیار خوبی برای کاهش شلوغی وب سایت است. این کار دست شما را برای ساخت رابط کاربری بهتر باز می گذارد، بدون اینکه بخواهید تجربه کاربری را خراب کنید.

ارتقا کیفی تصاویر وب سایت

ارتقا کیفیت عکس هایی که در وب سایت استفاده می کنید، یکی از نکات عالی در طراحی وب است که می توانید از آن برای بهبود پروژه خود، بهره مند شوید. به جای استفاده از تصاویر مجانی که همه می توانند از آنها استفاده کنند، شاید وقت آن رسیده است که برای موفقیت و پیشی گرفتن از بقیه رقبا، کمی خرج کنید و از تصاویر سایت هایی مثل شاتر استادک و آی استاک استفاده کنید.

قدم بعدی این است که تصاویر را خودتان از صفر ایجاد کنید. حال ممکن است که از یک عکاس حرفه ای بهره ببرید و یا خودتان این تصاویر را بکشید و یا ترکیبی از هردو. بهره گیری از نوشتار مناسب به همراه این روش ها، یکی از نکات مفید برای تولید سایتی خاص و با کیفیت است.

اسلایدر را حذف کنید

موضوع استفاده و یا عدم استفاده از اسلایدر بسیار بحث برانگیز است.

اما در 2016، در بیشتر موارد بهتر است حذف شود. مخصوصاً وقتی که می خواهید حواس کاربر فقط به یک مورد خاص مأطوف شود تا وی مسیر خود را ساده تر پیدا کند. اسلایدر هیچ کدام از این کارها را انجام نمی دهد. مانند سایدبار ها، شلوغی ای که به بار می آروند به مراتب بیشتر از استفاده که ای که از آنها می شود است.

اگر نگران صفحه اصلی تان هستید، از یک عکس ثابت بزرگ استفاده کنید که به طور واضح هدف و برند شما را نمایش می دهد. از نوشتار بزرگ استفاده کنید تا جذابیت عکس را بیشتر نمایش دهد.

طراحی را تست کنید

طراحی ها و سبک های جدید مدام به بازار می آیند، شما باید دقت داشته باشید که آیا کاربر و یا سایت شما، می تواند با طرح جدید کنار آیند؟ این اتفاقیست که باید از نظرات کاربران نیز بهره بگیرید. ممکن است سبک جدید سایت شما کاربران را از دور کند  و الزاماً برای شما مناسب نباشد. پس همواره قبل از نهایی کردن کار، نظرات کاربران را بپرسید.

به اشتراک گذاری این مطلب :