قوانین طلایی برای طراحی یک سایت ساده و تمیز

 قوانین طلایی برای طراحی یک سایت ساده و تمیز

قوانین طلایی برای طراحی یک سایت ساده و تمیز

فرآیند طراحی قالب گرافیکی سایت بیشتر از چیزی است که اکثر مردم تصور می کنند. محصولی مثل آیفون در ظاهر دستگاهی ساده و تمیز است. اما چیزهایی زیادی درون آن نهفته است که اکثر مردم از آن بی خبرند. در واقع نیازی هم به دانستن آنها نیست. تنها باید بدانند که آیا کاری که از آن انتظار دارند را به درستی انجام می دهد یا خیر.

این نکته اساس سبک طراحی مینیمال اپل است. نیازی نیست که شما تمام جزئیات را مو به مو بدانید، بلکه فقط باید کاری که می خواهید انجام دهید را به ساده ترین روش و بدون انحرافات انجام دهید.

در ادامه مقاله مواردی را بررسی میکنیم تحت عنوان قوانین طلایی طراحی ساده و تمیز:

کمتر اما بهتر

منظوراز طراحی ساده صرفاً تنها کاستن از المان های صفحه نیست. باید بهره وری کلی طراحی را افزایش دهد. باید هدفتان حذف موارد غیر ضروری و تبدیل طراحی به یک وضعیت خالص باشد. اما برخی از طراحان وب سایت تصور می کنند که این امر به معنای کاستن از المان ها، حتی فراتر از نقطه کاربردی بودن می باشد.

هدف نهایی این طراحان، فضاهای سفید مطلق نیست. اگر المانی ضروری است اما ناهنجاری را در طراحی شما بوجود می آورد، شما به عنوان یک طراح نباید فوراً آن را حذف کنید، بلکه راهی برای هنجار کردن آن المان پیدا کنید.

طبیعی باشید

این بدان معنا نیست که طراحی شما فاقد هویت باشد. اما اگر دسترسی مناسب هدف شماست، طراحی شما باید به نحوی باشد که روشی سریع برای دسترسی به محتویات سایت فراهم باشد. به خاطر داشته باشید که بالاترین هدف در طراحی گرافیکی سایت،  ارائه صحیح محتویات است و اینکه اطلاعاتی که کاربر می خواهد را در اختیارش قرار دهیم. کاربران نیز همواره به دنبال راهی هستند که دردسر کمتری دارد.

صادق باشید

طراحی شما باید به شیوه ای صادقانه با کاربر ارتباط بر قرار کند. اگر کاربر ایده ای غیر از آنچه که شما قصد بیان آن را دارید، داشته باشد، پس طراحی شما به اندازه کافی صادقانه نبوده است.

هیچ نکته خاصی در این باره وجود ندارد،همه چیز طراحی شما اعم از تصاویر، گرافیک، رنگ ها و ... باید در راستای خدمات و محصولات سازمان باشد.

طراحی کمتر

اگر کلمه طراحی را در زمنیه ای اشتباه بگویید، بعضی از مردم یک طرح بیش از حد در هم و بر هم را تصور خواهند کرد. این برداشتی نیست که شما میخواهید. درست است که طراحی ها می توانند در هم و بر هم باشند اما وظیفه شما به عنوان طراح، همواره ارائه محتویات سایت است.

به اشتراک گذاری این مطلب :