یادگیری توسعه وب در 2017 بسیار ساده تر شده است

 یادگیری توسعه وب در 2017 بسیار ساده تر شده است

یادگیری توسعه وب در 2017 بسیار ساده تر شده است

اگر پا در عرصه توسعه نرم افزار های تحت وب گذاشته اید، حتماً با قوانین یادگیری متدها و تکنولوژی های جدید آشنا هستید. بدون یادگیری زبانها، تکنولوژی ها فریم ورک ها و تمام عناصری که جایگزین متد های قبلی می شوند، بقا بسیار دشوار است. نکته امیدوار کننده این است که اکثر دوره ها و محتوا های آموزشی، در اینترنت به صورت رایگان در اختیار کاربران است. جایگزینی مناسب برای کلاسها و آموزش های سنتی. اگر درآمدی که می توان از این راه کسب کرد را در نظر بگیرید، این محتوا های آموزشی رایگان مانند گنجینه ای در دسترس می باشند.  در ادامه 9 وب سایت که در آن می توانید دوره های توسعه وب را بگذرانید آورده شده است :

Code Academy

سایت کد آکادمی تا به امروزه محبوبترین وب سایت یادگیری برای برنامه نویسان است. ساختار دوره ها بسیار منظم هستند و توضیحات پایه ای و قابل درک می باشند. همچنین تعاملی است. این بدان معناست که وقتی در حال تمرین کد زنی هستید، خطاهای شما را تشخیص می دهد و نکاتی را برای برطرف کردنش گوشزد می کند.

تازه کارها می توانند با یادگیری اصول وب شروع کنند. نام و نام خانوادگی افرادی که با گذراندن دوره های کد آکادمی به موفقیت رسیده اند نیز در سایت قابل مشاهده است.

TreeHouse

TreeHouse به معنای واقعی یادگیری با انجام دادن است. روش یادگیری پروژه محور است، پس کسی که می خواهد  نرم افزار یا وب سایتی بسازد، می تواند بر روی همان تمرکز کند. هم ویدیویی از بهترین نمونه کارها دارد و هم از شما امتحان میگیرد. البته دسترسی به تمام دوره های آن نیازمند خرید اشتراک ماهانه است.

وب سایت تری هاوس برای تازه کاران و توسعه دهندگان متوسط است. می توانید از دوره های اصولی html,css,ruby,jQuery  و یا javascript شروع کنید و یا مستقیماً پروژه ای را کلید بزنید. همه چیز ماژولار است.

Code Avengers

کد اونجرز نیز یکی از بهترین وب سایت های آموزشی توسعه وب است. به دلیل تفننی بودن یادگیری، کاربران بدون خسته و کسل شدن می توانند در کد اونجرز به یادگیری بپردازند.

سه سطح یادگیری برای هر زبان برنامه نویسی وجود دارد. و هر سطح به طور متوسط 10 ساعت به طول خواهد انجامید. مکانی فوق العاده برای یادگیری تازه کاران.

Code School

مدرسه کد، جاییست که باید بلافاصله بعد از کد آکادمی و کد اونجرز بروید. زیرا سطح این وب سایت آموزشی متوسط تا حرفه ای می باشد. 4 گزینه پیش روی شماست، Ruby ,JavaScript ,HTML/CSS و یا iOS.

محتوی آموزشی بیشتر بصورت اسکرین کست هستند و تمرینات آن کمی چالش برانگیز می باشند. می توانید پاسخ ها و نکات آموزشی را ببینید و همچنین اشکالات خود را مشاهده کنید. اکثر دوره ها مجانی هستند اما بقیه آنها نیاز به پرداخت های ماهیانه دارند.

Udacity

محیطی بسیار تعاملی برای سطوح متوسط تا پیشرفته. Udacity جاییست که بعد از فراگیری مقدمات باید بروید. سخنرانی ها در قالب ویدیو از حرفه ای های Udacity که شامل کارمندان گوگل نیز می باشند. ابزارهای آموزشی اسکرین کست و کوئیز می باشند.

ویدیو های این وب سایت از بقیه بیشتر می باشد. می توانید بین یک دوره خاص و یا مدرک نانو انتخاب کنید. برنامه های این پلتفرم بر اساس شهریه می باشند، اما اگر یک دوره آن را کامل به پایان برسانید، نصف شهریه را پس خواهید گرفت.

CodeHS

CodeHS دارای برنامه تحصیلی کامل برای مدرسان و دانشجویان است و تمرکز آن بر روی یاد دهی آموزش کد زنی در دبیرستان ها و مؤسسات است. تمام دوره های این وب سایت از آموزش توسعه بازی گرفته تا علوم کامپیوتر، دارای حل مسئله با استفاده از جاوا اسکریپت طراحی بازی، پازل و انیمیشن هستند.

اما حتماً لازم نیست که مدرس یا دانش آموز دبیرستانی باشید تا از این پلتفرم استفاده کنید. استفاده از امکانات کامل سایت نیازمند پرداخت حق اشتراک ماهیانه است.

Coursera

دوره های آنلاین باز بزرک یا Massive Open Online Courses  به تازگی منبع محبوبی از آموزش های آکادمیک شده اند تا یک دانشجو بتواند از اساتید معتبر دانشگاه ها استفاده کند. با استفاده ازCoursera  ، دانشجویان می توانند هم در طراحی وب و هم در توسعه وب، دوره های پایه و تخصصی را بگذرانند.

در حالی که برای گواهینامه ها باید پول پرداخت کنید، تعداد زیادی از دوره ها مجانی هستند. یک دانشجوی جدید می تواند تمام نیاز های پایه خود را از این طریق به دست آورد.

کمپ های کد زنی

این کمپ ها دوره های آنلاین نیستند. بلکه برنامه های کوتاه مدتی هستند که دانشجو را به شدت درگیر می کنند. افرادی که از این کمپ ها خارج می شوند، واقعاً حرفه ای هستند. این کمپ ها جایگزین بسیار خوبی برای دوره های دانشگاهی  و کسانی که دنبال حرفه ای جدید هستند، می باشند.

چنین دوره های گران هستند اما اگر بتوانید از این دوره ها سربلند بیرون آیید، آینده کاری خوبی پیش رو خواهید داشت. در هنگام اتمام دوره متوجه خواهید شد چه نیازی در بازار به چنین مهارت هایی وجود دارد.

Khan Academy

واضح است که این لیست بدون خان آکادمی کامل نیست! در حالی که هیچ ساختار آموزشی مستحکمی ندارد، دانشجویان می توانند از ویدیو های آموزشی عالی این وب سایت بهره مند شوند. برای تازه کاران بسیار مفید است تا با استفاده ازاین وب سایت، مسیر حرفه ای خود را دنبال کنند.

مشاهده نمودیم که چه منابع رایگانی در اختیار داریم و چه فرصت هایی که با کمی یادگیری به دست خواهد آمد. پس توسعه دهندگان تلاشگر امیدوار باشند چرا که در سال 2017 یادگیری بسیار ساده تر و راحتتر شده است.

به اشتراک گذاری این مطلب :