5 نکته در طراحی وب سایت که نیاز به بازنگری دارد

 5 نکته در طراحی وب سایت که نیاز به بازنگری دارد

5 نکته در طراحی وب سایت که نیاز به بازنگری دارد

مراقب باشید... اشکالات طراحی ممکن است حتی در صفحات خوش ساخت نیز به چشم بیاید.طراحی جامع یکی از ضروری ترین ملزومات در هر سایت می باشد و بازدیدکنندگان تنها به 0.5 ثانیه زمان برای قضاوت در مورد هر صفحه نیاز دارند.

اطمینان حاصل کنید که کاربری که وارد سایت شما می شود، خواهد ماند. از این طراحی­ های خسته کننده بپرهیزید و فریب آنها را نخورید.

1- اسلایدرها

احتمالاً اولین سوالی که در ذهن شما پیش می آید این است: چرا این مورد در این لیست قرار دارد؟ حقیقت این است که اسلایدرها بیش از آنکه  به کار شما بیایند، به ضرر شما تمام خواهند شد.به عنوان یک شرکت بازاریابی، قطعاً می خواهید به مشتری بگویید که راه حلی برای مشکل او دارید.هرگز با افزودن عکسهای متعدد سعی نکنید تا مخاطب را از این مسیر منحرف کنید.

هر چند ممکن است تمام پیام های شما مرتبط با هم باشند، اما شما باید مخاطبتان را پیرامون مسئله اصلی نگهدارید. هنگامی که شخصی وارد سایت شما می شود، عطش فراوانی برای رسیدن به اطلاعات مورد نیازش دارد. بعید است که کاربر بی حرکت نشسته و ورق خوردن اسلایدر را تماشا کند. دلیل عمده استفاده از آنها این است که مشتری آنرا درخواست کرده است.

اسلایدرها بوسیله جاوا اسکریپت و تعدادی عکس با کیفیت ساخته می شوند.این مسئله ممکن است زمان بارگیری سایت را افزایش دهد که مطلوب نیست. روی دستگاه های موبایل نیز این امر باعث کندی سرعت کار کردن با صفحه می شود.همانطور که عده بیشتری از مردم نسبتاً از موبایل خود تا کامپیوتر، برای دسترسی به مطالب استفاده می کنند، این مورد اهمیت بیشتری پیدا کرده است. اگر تنها چند ثانیه به سرعت بارگزاری صفحه اضافه شود، مخاطبتان را از دست خواهید داد.اگر وب سایتتان را با اسلایدرهای زیاد کند کنید، تبدیل به مکانی متروکه خواهد شد.

2- پاپ-آپ­های مزاحم

پاپ آپ هایی که به کاربر پیشنهاد عضویت در وبلاگ یا شرکت کردن در عمل خاصی را می دهد، ممکن است مفید باشند، تا جایی که تجربه کاربر  را خراب نکنند. پیامی که بعد از گذشت زمان مناسبی پدیدار می شود و حاوی عملی ساده برای کاربر است، مؤثر است. اما وقتی پاپ آپ ها آزار دهنده می شوند، مشکل­ ساز خواهند شد.

پاپ آپ هایی با عناوینی مانند، "خیر، ممنون، من عمداً می خواهم این موقعیت خوب را از دست بدهم"، توهین آمیز تلقی می شوند.هیچ وقت از جملات و کلماتی استفاده نکنید که بخواهید به کاربر احساس بدی را از انجام ندادن عملی، منتقل کنید. مردم هوشیار هستند و به آسانی متوجه می شوند که قصد فریب آنها را دارید و از این بابت خوشحال نخواهند شد.

3- پخش خودکار ویدیو

هیچکس علاقه ای به غافلگیر شدن توسط صدا و تصویر را ندارد. هدف شما بکاربردن ترفندهایی برای ماندگاری بیشتر کاربر در وب سایت است و نه بیرون راندن آنها. برای دور شدن از این سر و صدا، کاربران به سرعت صفحه را ترک می کنند. به کاربرانتان احترام بگذارید و این  قابلیت را به آنها بدهید که با اراده خودشان نسبت به پخش یک فایل تصویری، اقدام کنند.

4- طراحی واکنش گرا برای موبایل داشته باشید

حرف، حرف گوگل است ! اگروب سایت شما دارای طراحی واکنش گرا و هوشمندی است، گوگل رتبه بهتری را در نتایج جستجو نسبت به سایتی که طراحی برای موبایل در نظر نگرفته ، برای شما اختصاص می دهد.طراحی صفحه ای مجزا برای موبایل، کیفیت بالایی را نسبت به طراحی واکنش گرا، به ارمغان نمی آورد. همچنین گوگل نیز به این نکته اشاره کرده است.در واقع بخاطر داشتن محتوای تکراری، شما را جریمه خواهد کرد.

5- طراحی Skeuomorphism(طراحی برگرفته از تجسم اجسام واقعی)

خوشبختانه باید گفت که تقریباً به زودی همه جا شاهد Skeuomorphism خواهیم بود. در این نوع طراحی باید کاری کنیم که تصاویر دیجیتالی، زنده به نظر برسند.

در ابتدا، این یک تکنیک کاربردی در طراحی بود. این روش، انجام دادن عمل سنتی گذشته را با حالت امروزی جایگزین می کرد.این کار طراحی وبسایت ها را بسیار زیباتر جلوه می دهد. مردم نحوه استفاده از دفترچه یادداشت و یا یک ماشین حساب را در موبایل خود، می دانند. این عمل از iOS 7 شروع شد و شما نیز باید با آن پیش بروید.

مواردی نیز پیش می آید که عده ای خاص از بازدیدکنندگان شما مانند بقیه علاقه مند به تکنولوژی روز نباشند و طراحی های مسطح برای این گروه گیج کننده به نظر برسند، مانند ویندوز 8 . اگر این افراد را در نظر بگیرید، Skeuomorphism  مفید به نظر می رسد.می توانید به صورت حرفه ای از این تکنیک طراحی به علاوه  دکمه ها و علائم دیگر وب سایتتان استفاده کرده و کاربر را به جایی که می خواهد، راهنمایی کنید.

مهم نیست چه سبک طراحی را پیش گرفته اید، همیشه خود را جای کاربر قرار دهید.آیا طراحی شما برای کاربر خوشایند است یا آزار دهنده؟ تنوع در طراحی وب چیزی است که این کار را تبدیل به امری شگفت انگیز می کند. فقط اطمینان حاصل کنید که این تنوع، هدف اصلی وب سایتتان را پشتیبانی می کند. به خاطر داشته باشید که دنیای وب بسیار وسیع است و اگر نتوانید مخاطبتان را جذب کنید، افراد دیگری این کار را می کنند.

به اشتراک گذاری این مطلب :