8 راه برای جذب مشتری جدید

8 راه برای جذب مشتری جدید

یافتن مشتری های جدید کمی دشوار است. طی یک نظرسنجی انجام شده توسط مجله net magazine از کاربران فعال در توییتر این سوال پرسیده شده است: بهترین راه جذب مشتری جدید چیست؟

علی رغم اینکه بازار طراحی وب، دارای سطح تکنولوژی بالایی می باشد، جالب است بدانید که چند درصد از افراد روشهایی با تکنولوژی پایین تر را به عنوان بهترین روش پیشنهاد داده اند. البته تبلیغات موسوم به دهان به دهان که احتمالاً قدیمیترین نوع گسترش کسب و کار و اطلاعات بوده است، جایگاه خاص خود را دارد. در ادامه، لیستی از راههای جذب مشتری و میزان رأی داده شده به آنها را خواهید دید.

32% تبلیغات سنتی دهان به دهان

اگر کارتان را به خوبی انجام دهید و مشتریانتان را خوشحال و راضی نگه دارید، قطعاً بعداً در مورد شما با دیگران صحبت خواهند کرد.هرچند این روش قدیمیترین روش است، اما هنوز هم بهترین روش می باشد.

26% درخواست از مشتریان پیشین برای تبلیغ کردن نام و خدماتتان

مشتریان راضی بهترین طرفداران شما خواهند بود، پس از آنها بخواهید کارها و خدمات خوب شما را به گوش همه برسانند.این روشی مؤثر برای  گسترش روابط کسب و کارتان خواهد بود.

14% ارائه خدمات و مشاوره مجانی

چشیدن طعم خدماتتان می تواند منجر به جذب مشتری شود. البته این راهبرد دارای ریسک بالاست و ممکن است عده ای سودجو قصد سؤ استفاده از آن را داشته باشند.

10% نوشتن وبلاگ

نوشتن وبلاگ می تواند علاقه کاربران را نسبت به زمینه کاری شما افزایش دهد. پس پیوسته اقدام به تولید مطالب جدید و با کیفیت کنید.

7% سایت خود را برای  موتورهای جستجوگر بهینه کنید

اگر مردم نتوانند شما را پیدا کنند، چگونه از خدماتتان استفاده خواهند کرد؟ کمی تلاش در زمینه SEO می تواند به بهتر دیده شدنتان در فضای مجازی، کمک کند.

7% حضور در انتشارات صنعت مربوطه

این امر کمک بزرگی به حرفه ای جلوه دادن کسب و کارتان می کند. پس به سرعت دست به کار شوید و فضایی را بین نشریه های مختلف برای خود دست و پا کنید.

4% نوشتن کتابهای الکترونیکی

با نوشتن یک کتاب، به همه نشان دهید که در زمینه کاری خود، استاد هستید و اگر می خواهید تأثیرگذاری آنرا افزایش دهید، کتابتان را مجانی در دسترس همه قرار دهید.

1% آموزشهای آنلاین

به اشتراک گذاری مهارتها  یکی از بهترین راهها برای نشان قدرت شماست. می توانید مطلبی را به معرفی موضوعی خاص اختصاص دهید و یا ویدیویی آموزشی طراحی کنید.

به اشتراک گذاری این مطلب :