مبانی کسب درآمد در اینترنت

 مبانی کسب درآمد در اینترنت

مبانی کسب درآمد در اینترنت

اگر به تازگی با دنیای وب آشنا شده اید و به دنبال کسب درآمد در آن هستید اما بودجه محدودی دارید، این مقاله مناسب شماست. اطلاعات فراوانی برای کارآفرینان تازه کار وجود دارد و آنها باید بدانند که چطور از بودجه محدودی که دارند می توانند استفاده کنند.

در متن زیر 5 مورد از نکاتی که برای شروع کسب و کاری موفقیت آمیز لازم است، ذکر شده است.

قبل از شروع، زمانی را برای بازخورد گرفتن از چیزی که می فروشید، تخصیص دهید

بر اصرار دوستان و خانواده که به صراحت اعلام می کنند که خدمات و یا کالای کم نظیری دارید، اتکا نکنید. زیرا این دسته افراد ممکن است نسبت به کار شما احساسی عمل کنند. بازخورد گرفتن از افرادی که از لحاظ احساسی به شما وابسته هستند در شروع کار فاجعه آمیز است.

از افرادی بازخورد بگیرید که جزء زندگی اجتماعی شما نیستند.برخی از کارآفرینان قبل از شروع یک کسب و کار، از آزمون "آیا دست به جیب خواهند شد؟" استفاده می کنند.

راه دیگر به دست آوردن بازخوردها و نظرات، استفاده از پرسشنامه هاست. هدف این است که بیابید مشتریان توقع چه نوع خدمات و یا محصولاتی را دارند.اگر قبلاً مشغول به کار شده اید، می توانید نظرشان را درباره محصولات و خدمات ارائه شده بپرسید و اینکه آیا مجدداً از خدمات شما استفاده خواهند کرد یا خیر؟

وب سایت داشته باشید

حتماً وب سایت داشته باشید. نه تنها برای رجوع مشتریان به آن، بلکه برای محکم کردن موقعیتتان در دنیای دیجیتال. وب سایتتان را ساده بسازید و صفحات آن را کپی محور درست کنید تا بتوانید در قالب خبرنامه ها نیز از آنها استفاده کنید. طراحی سایت به صورت واکنش گرا خیال شما را از بابت کاربران موبایل نیز راحت خواهد کرد.( همچنین بخوانید: طراحی واکنش گرا چیست؟ )

سه موردی که با هزینه کم  به سرعت شما را صاحب وب سایتی می کند که بتوانید در آن کالا و خدمات بفروشید عبارتند از:

سایتی را انتخاب کنید که سیستم مدیریت محتوی داشته باشد (CMS)، اگر می خواهید هزینه کمتری پرداخت کنید می توانید از WordPress نیز استفاده کنید که استفاده از آن نسبتاً راحت است.(در ازای از دست دادن شخصی سازی و امکانات خاص)

دامنه ای برای خود را ثبت کنید و یک سرویس میزبانی خریداری کنید.

ظاهر سایت خود را طوری طراحی کنید که مناسب کسب و کار اینترنتی باشد. بازهم می توانید در ازای از دست دادن شخصی سازی و ظاهر دلخواهتان از قالب های آماده و مجانی استفاده کنید.

رقبا و مشتریان خود را بشناسید

شما باید هر دوی اینها را بشناسید: رقبا و برندهای مکمل (به طور مثال اگر قصد فروش سیستم هشدار آتش را دارید، باید سایتهای مرتبط با امنیت منزل را نیز جستجو کنید.) به احتمال زیاد مشتریان شما هم به دنبال رقبای شما هستند و هم برندهای مرتبط. می توانید از ابزارهای تخصصی وب استفاده کنید تا ببینید مشتریان چگونه به وب سایت شما رسیده اند و یا بعد از شما به دنبال چه موارد دیگری گشته اند.

برای فروش و بازاریابی برنامه ریزی عملی کنید

برای 4 رقمی شدن در فروش، ابتدا رو به عقب حرکت کنید و حساب کنید که ماهانه به چه میزان از سود باید دست پیدا کنید تا بتوانید به عدد هزار در فروش خدمات و کالا برسید. معیارهای خود را تعریف کنید.حتی اگر به آنها نرسیدید، بازهم نقشه راهی برای خود دارید.

یک راه برای رسیدن به اهدافتان، پیدا کردن روشی است که نفوذ بیشتری در بازار دارد. با دانستن قدرت شبکه های اجتماعی،  روی یک یا دو شبکه ای شروع به کار کنید که می دانید مخاطبان شما در آن قراردارند. برای محصولات جدید، معمولا فیس بوک و Pinterest گزینه های بهتری هستند و برای خدمات و تخصصها، Linkedin را امتحان کنید.

همچنین دو گزینه مجانی و مؤثر، وبلاگ نویسی در وب سایت خودتان و یا در سایت های مکمل است. این راهبرد به ساخت محتوی و به جای گذاشتن ردپای برندتان در دنیای مجازی کمک زیادی می کند.

اگر  قصد وبلاگ نویسی در یک سایت مکمل را دارید، از این فرصت استفاده کنید تا کاربران را با زیرکی به سایت خود بکشانید و همچنین می توانید از عناصری که حاوی محتویات ارزشمندی همچون کتاب الکترونیکی مجانی و موارد از این دسته که برای دانلود قرارداده اید، استفاده کنید و کاربر را با این عمل، مجاب به بازدید و ثبت نام در وبسایتتان کنید

از ابزارهای بازاریابی دیگر می توان به نرم افزارهای ارسال خبرنامه اشاره کرد.

به همان اندازه ای که می توانید تلاش کنید

 تبادل نظر معمولاً می تواند در مواردی که بودجه محدود است، موجب صرفه جویی شود . سبب کنترل بر فرآیندها و برند می شود.در ابتدای کار تمام حرفه خود را برای خدمت رسانی نمایش ندهید.

تمام کارهای که به تازگی شروع می شوند دارای رسیک بالایی هستند.اما سوددهی در جایی نهفته است که قدرت شما در آن قسمت بیشتر است.

 

به اشتراک گذاری این مطلب :