پنج قانون طلایی برای طراحی واکنش گرا در وب (4)

  پنج قانون طلایی برای طراحی واکنش گرا در وب (4)

 پنج قانون طلایی برای طراحی واکنش گرا در وب (4)

سرعت اجرا را نیز در نظر داشته باشید.

هیچ گاه نمی توان پیش بینی کرد که نفر بعدی که از سایت ما بازدید خواهد کرد، با چه وسیله ای این کار را انجام خواهد داد و اینکه سرعت اتصال آن به چه اندازه می باشد. بنابراین طراحی سایت واکنش گرای ما باید به گونه ای باشد که سرعت بارگیری آن مناسب باشد.

منتظر ماندن برای بارگیری یک وب سایت برای هیچکس خوشایند نیست.اگر بارگیری وب سایت شما به طول بیانجامد، مشتری را از دست داده اید و آنها وارد سایت های دیگر می شوند.

بهینه سازی عمکرد سایت و افزایش بهره وری آن به اعتماد سازی کاربر کمک می کند. اگر تجربه خوشایندی را داشته باشند و سایت شما هم زیبا باشد، احتمال بازگشت به وب سایتتان افزایش خواهد یافت. نکته کلیدی، این است که وب سایت شما تا جایی که ممکن است، سبک باشد.

بیش از 60% حجم وب سایت ها را تصاویر اشغال کرده اند و بقیه آن نیز توسط کد ها و فایل های css و رسانه های دیگر پر شده است.

ساده ترین راه حذف تصاویر و استفاده بیشتر از کد های css است، اما برخی اوقات این کار میسر نیست، مخصوصاً برای عکس های پشت شفاف مانند PNG ها.

وب سایت هایی هستند که تقریباً بدون کاهش کیفیت، با حذف دیتا و رنگ های اضافی، حجم تصاویر را به طور چشم گیری کاهش می دهند. این راه حل بی شک مؤثر ترین راه برای کاهش حجم وب سایت است و باید بخشی از هر پروژه وب باشد.

تصاویر واکنش گرا

علاوه بر کاهش حجم تصاویر، برخی اوقات لازم است که برای سایز های مختلف دستگاه ها، تصاویری با اندازه های مختلف نیز ایجاد کنید.

به دلیل اینکه نمی خواهیم دستگاهی که از 3G استفاده می کند، تصاویر بسیار سنگین را که حتی امکان نمایش صحیح آن وجود ندارد، را نشان دهیم.

ابزار های زیادی برای تحقق این امر وجود دارند که برخی از آنها سمت سرور هستند. اما اینها دغدغه شما نیستند،شما باید بیشتر به نحوه قرار گیری تصاویر در سایز های مختلف توجه داشته باشید.

کاهش اسکریپت ها

عامل دیگری که حجم نسبتاً زیادی را به خود اختصاص می دهد، اسکریپت هایی هستند که از آنها در وب سایت خود استفاده می کنیم مانند جاوا اسکریپت ها و استایل شیت ها. احتمالاً با خود گفته اید که این بحث مربوط به توسعه دهندگان است. تا حد زیادی حق با شماست. اگر از ابتدا قصد طراحی موبایل محور را داشته باشیم، باید css ها را به همین شیوه تهیه کنیم. نکته دیگری که همواره باید مورد توجه قرار گیرد، انیمیشن هایی است که در وب سایت استفاده می شود.منظور هر چیزی است که حرکت دارد و نیازمند کدهای اسکریپت است. این عامل بسیار مهمی در افزایش حجم فایل های اسکریپتی است.

اگر سایت شما موبایل محور است، بهتر است که ابتدا در حد امکان ساده و ایستا طراحی شود. اگر بعداً نیازی به انیمیشن داشتید می توانید آنها را به ترتیب اضافه کنید و ببینید که آیا تأثیری بر روی سرعت بارگیری سایت شما خواهند داشت یا خیر.

به اشتراک گذاری این مطلب :