پنج قانون طلایی برای طراحی واکنش گرا در وب (5)

 پنج قانون طلایی برای طراحی واکنش گرا در وب (5)

پنج قانون طلایی برای طراحی واکنش گرا در وب (5)

ارزیابی صحیح

وقتی کسی یک سایت واکنشگرا را به شما معرفی می کند، اولین اقدامی که برای سنجیدن و ارزیابی آن انجام می دهیم، کوچک و بزرگ کردن پنجره مروگر برای دیدن تغییرات در طرح بندی سایت است. کمتر کسی پیدا می شود که از تبلت و یا موبایل خود در هر دو حالت عمودی و افقی، برای این ارزیابی استفاده کند یا به سرعت بارگیری سایت در موبایل توجه کند. اغلب طراحان و توسعه دهندگان به همین روش عمل می کنند و پس از آن نیز به کار خود ادامه می دهند. اما تصور کنید به عنوان یک کاربر وارد سایت شده اید. آن موقع است که نسخه موبایل در جهت های مختلف و سرعت بارگیری سایت بسیار اهمیت پیدا می کند. بهتر است ابتدا سایت را برای افرادی طراحی کنید که دارای مرورگری قدیمی به همراه سرعت اتصال پایینی همچون EDGE هستند. سپس برای سرعت های بالاتر و دستگاه های بزرگتر، امکانات بیشتری قراردهید.

روشی دیگر برای حصول اطمینان از اینکه قالب سایت شما در هر صفحه نمایشی به درستی کار می کند، استفاده از Media Query است. بدین ترتیب می توانید المان های سایت را در هر سایزی کنترل کنید. کافیست بازه پیکسلی را مشخص کنید و کلاس های لازم را به آن اختصاص دهید. به خاطر داشته باشید طراحی واکنش گرا آسان نیست و برای تکامل و رفع نقص های آن باید بسیار تلاش کرد.

نتیجه گیری

زمانی بود که تمام دغدغه طراحان وب، رنگ و محل قرار گیری المان ها بود، حالا نیازهای جدیدتری مطرح شده اند که اهمیت بسیار بالایی نیز دارند و آن هم کارایی بالا بر روی دستگاه های موبایل است. این مرحله از طراحی قالب سایت آغاز می گردد. تکنینک های جدیدی مطرح شده اند که باید به سرعت آنها را آموخت و به کار بست. اگر بتوانید با مطالب مطرح شده تحولی در طراحی وب سایت خود بدهید، بی شک در دنیای آی تی موفق تر خواهید بود. اما اگر به طراحی واکنش گرا اهمیت ندهید، به زودی خود را پشت سر رقیبانتان خواهید دید.

به اشتراک گذاری این مطلب :