تصورات غلط رایج در طراحی و توسعه وب سایت (1)

 تصورات غلط رایج در طراحی و توسعه وب سایت (1)

تصورات غلط رایج در طراحی و توسعه وب سایت (1)

در دنیای امروزی کسب و کارها بیشتر و بیشتر به حضور در دنیای مجازی وابسته می شوند، پس داشتن یک وب سایت مؤثر یک ضرورت محسوب می شود. بعضی از کارآفرینان تصورات نادرستی نسبت به نحوه فرآیند طراحی و توسعه وب دارند. در این مقاله سعی داریم تا باور های افراد غیر فنی درباره طراحی سایت را به شما بازگو کنیم.

طراحی وب کار ساده ای است

یکی از تصورات نادرست درباره طراحی وب، این است که این کار بسیار ساده است. واضح است که اینگونه نیست. درست است که یک وب سایت زیبا که بدون هیچ مشکلی کار می کند، به نظر با تلاش اندکی ساخته شده است، اما بدانید که همان وب سایت، با تلاش های بسیار زیادی به این مرحله رسیده است. هر دکمه و عملکرد در این گونه وب سایت ها، ساعت ها کد زنی شده است. هر قالبی، حاصل مدت زیادی تفکر خلاقانه است که در نهایت باید صدای آن برند را به گوش مشتریان برساند.

هر المان گرافیکی ، با تحقیق و جستجو به دست می آید و یا از صفر طراحی شده است. بر خلاف باور عام، برخی از ساده ترین وب سایت ها، پیچیده ترین پروسه طراحی را دارند. چنین وب سایتهای پیچیده هم در عین حال ارزان نیستند. پس هر موقع که به یک وبسایت زیبا چشم دوخته اید، بدانید که صدها ساعت وقت گرفته و بودجه هنگفتی نیز برای آن خرج شده است.

طراح باید به هر درخواستی به سرعت پاسخ دهد

اکثر طراحان وب، به دلیل علاقه مندی رو به این شغل می آورند و می خواهند زمان خود را روی آن صرف کنند. هر کس به شیوه منحصر به فرد خود کار می کند و برخی از طراحان شاید از ساعت 9 تا 5 که ساعت کاری عرف است، خلاق نباشند! حتماً این نکته را در فرآیند کار با تیم طراح خود در نظر داشته باشید.

یک طراح خوب باید مستقیماً به شما بگوید که زمان کاری وی به چه صورت است. اگر آن تیم بیشتر عصرها خلاقیت به خرج می دهند، توقع نداشته باشید که ایمیلی که 8 صبح فرستاید را به سرعت پاسخ دهند، اگر شرکتی در روزهای پنج شنبه کار نمی کند، بهتر است تا شنبه صبر کنید و سوال خود را مطرح نمایید. به همان اندازه که شما به زمانبندی کاری خود اهمیت می دهید، طراحان نیز به آن پایبند هستند. حتماً از اعضای تیم بپرسید که بهترین موقع برای ارتباط با آنها چه زمانیست و چه موقع از آنها توقع پاسخ گویی سریع به تغییرات مورد نیازتان داشته باشید.

همه باید در فرآیند طراحی دخیل باشند

اینکه همه در جریان کار قرار بگیرند خوب است، ولی نیاز نیست تک تک افراد سازمان شما در تمام جلسات حضور داشته باشند. برخی از کارآفرینان بسیار محافظه کارانه عمل می کنند و تمام افراد را در جریان کار قرار می دهند که این کار باعث هدر رفتن وقت زیادی می شود. در ازای آن سعی کنید که جلسات طوفان مغزی را تنها با افرادی داشته باشید که درگیر پروژه هستند.

لازم نیست که برنامه نویسان در مورد محتویات مطالب منتشر شده در وبلاگ بدانند و همچنین وبلاگ نویسان نباید در مورد کد زنی صفحات وبلاگ اطلاعی داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که تیم شما با افراد درستی ارتباط دارد و از حداقل وقت، حداکثر استفاده را می کند. این کار در وقت و هزینه صرفه جویی می کند و کارمندان می توانند در حرفه خود بیشتر متمرکز شوند.

به اشتراک گذاری این مطلب :