تصورات غلط رایج در طراحی و توسعه وب سایت (3)

 تصورات غلط رایج در طراحی و توسعه وب سایت (3)

تصورات غلط رایج در طراحی و توسعه وب سایت (3)

هر کسی می تواند وب سایت بسازد

ابزارهای سایت ساز ساده زیادی وجود دارند. متأسفانه این مسئله، پایه گذار باوری اشتباه شده است که هر کسی می تواند یک وب سایت حرفه ای بسازد. این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد. درست است که این ابزارها برای استارت آپ ها و کسب و کارهای نوپا مفید هستند، اما هرگز پاسخگوی نیازهای یک کسب و کار متوسط و بزرگ نخواهند بود. در طراحی، نکات دیگری نیز به جز جلوه های بصری سایت اهمیت دارند. به طور مثال، آیا می توانید سبد خریدی طراحی کنید که روش های غیر مرسوم پرداخت را پشتیبانی کند؟

اینها مواردی هستند که تنها از توسعه دهندگان وب بر می آید. این افراد، وب سایت ها را از صفر می سازند تا دقیقاً مطابق نیازهای مشتری باشد. این نوع وب سایت ها را نمی توان با ابزارهای آماده ساخت. پس قبل از هر چیزی، نیازهای کسب و کار خود را مشخص کنید و به دقت خدماتی که مناسب شماست را انتخاب کنید.

کافیست وب سایت رقیبم را کپی کنم

بررسی وب سایت رقبا نکات ارزشمندی را برای شما نمایان خواهد ساخت. متأسفانه برخی از کارآفرینان بیش از حد روی این موضوع حساب باز می کنند و می گویند : "وب سایت رقیب من بسیار موفق عمل می کند، کافیست کاری که آنها می کنند را انجام دهم. این روش اشتباه است. ممکن است تعدادی از المان ها به نظر شما تأثیر گذار باشد، باید از طراحی وب سایت رقیبتان به عنوان یک نمونه موفق نگاه کنید، نه یک الگو.

بررسی عواملی که وب سایت رقیب را خاص کرده و مواردی که هنوز جای کار دارند، بسیار مهم است. طراح باید سایتی تحویل شما دهد که به طور اختصاصی برای کسب و کار شما طراحی شده است. بر وسوسه کپی کردن وب سایت رقیب خود غلبه کنید و در عوض به طراحتان اعتماد کنید تا وب سایتی بی مانند مخصوص کسب و کار شما ایجاد کند.

طراحی یک وب سایت نباید خیلی هزینه بر باشد

یکی از نا امید کننده ترین باورها، این است که طراحی وب سایت نباید خیلی هزینه بر باشد. در نگاه اول افرادی که دانش فنی این کار را ندارند، ممکن است تصور کنند که یک وب سایت ساده و زیبا زحمت چندانی نبرده است. اما حقیقت خلاف این است. وب سایتی که هم در ظاهر و هم در عملکرد بی نقص است، نتیجه طراحانی با تجربه و با استعداد است.

متأسفانه اغلب مردم متوجه نیستند که این استعداد و وب سایت های زیبا، هزینه بر است. طراحان وظیفه ای فراتر از آراستن صفحات وب را بر عهده دارند. یک دامنه مؤثر، بازتاب کننده برند و شرکت شماست. شما باید به وب سایت به عناون یک سرمایه گذاری نگاه کنید. به هر حال یک وب سایت موفق، هزینه هایی که برای آن شده است را بر خواهد گرداند.

به اشتراک گذاری این مطلب :