دلایل جذاب نبودن طراحی شما (1)

 دلایل جذاب نبودن طراحی شما (1)

دلایل جذاب نبودن طراحی شما (1)

حرفه طراحی وب سایت کمی شلوغ شده است. اگر طراحی وب را به عنوان حرفه اصلی خود انتخاب می کنید، به ناچار وارد بازار شدید رقابتی می شوید. باید تمام خلاقیت و ابتکار خود را به یک محصولی تبدیل کنید که مورد پسند مشتری باشد. این حرفه نیاز به تلاش و تمرین روزانه دارد، زیرا سبک های طراحی و تکنولوژی های مورد استفاده مدام در حال تغییر هستند.

همواره موارد زیادی برای یادگیری وجود دارند و مهارت هایی که هنوز موفق به کسب آن نشدید، زیاد هستند. اگر طراحی هایی که انجام می دهید به نظر خالی از جذابیت می آیند، شاید نکات زیر به شما کمک کنند.

اعمال نکردن نظرات خودتان

اگر برای یادگیری طراحی وب، دوره گذراندید ممکن است به مشکل بقیه طراحان دچار شده باشید. می خواهید طراحی شما الهام گرفته شده از اشخاصی باشد که این راه را قبلاً طی کرده اند و تجربه های بسیار زیادی را کسب کرده اند. این امری طبیعی است، اما در برخی موارد لازم است که سبک خودتان را نیز به کار گیرید، سبکی که منحصر به فرد خودتان است و با آن احساس راحتی می کنید.

در ابتدا ممکن است امری ریسکی به نظر برسد و احتمالاً باید برای بکار گیری این سلیقه کمی سختی بکشید. ولی به تدریج صدای شما به گوش خواهد رسید. مطمئن باشید تا وقتی که حرف دیگران را تمام و کمال به کد تبدیل کنید، پیشرفت نخواهید کرد.

نداشتن برنامه های خودآموزی

همواره می توانید درس های طراحی را، چه آنلاین و چه به صورت سنتی ادامه دهید.می توانید از طراحی دیگران الهام بگیرید، یا حتی قواعد جدید طراحی وب را مطالعه کنید، اما در نهایت این خلاقیت شماست که کارتان را از بقیه متمایز می کند.

تلاش برای راضی نگه داشتن همه

نظرات شما همواره منحصر به فرد است به همین دلیل برای همه جذاب نیست، حتی برای مشتریانتان. باید بین رضایتمندی مشتری و خراب نکردن قواعد طراحی خودتان، موازنه برقرار کنید. البته بیشتر این قضیه مربوط به نیاز مالی شماست، هرچه بالاتر باشد، بیشتر باید به درخواست های مشتری بله بگویید. اما سعی داشته باشید تا با بحث و مذاکره، چنین مشکلاتی را حل کنید زیرا هیچ کس نمی خواهد یک پروژه نا مناسب را در لیست نمونه کارهایش همراه خود داشته باشد.

ساده نگرفتن

کاربرانی که طراحی های شما را می بینند، به دنبال طرح های ساده هستند. هر وقت که در حال طراحی لوگو و یا وب سایت هستید، همواره از خود بپرسید که چطور می توانید پیام های خود را ساده تر به مخاطب خود برسانید. از صفحات پیچیده و شلوغ تا حد امکان پرهیز کنید. کاری نکنید که کاربران برای پیدا کردن چیزی که نیاز دارند، تلاش کنند. وب سایت برای رفع نیاز های شما و یا مشتری شما ساخته نمی شود، بلکه برای کاربران مشتری شما طراحی می شود.

به اشتراک گذاری این مطلب :