دلایل جذاب نبودن طراحی شما (2)

 دلایل جذاب نبودن طراحی شما (2)

دلایل جذاب نبودن طراحی شما (2)

عدم استفاده از گرید ها

هر صفحه از وب سایت باید از لحاظ طراحی با بقیه صفحات همخوانی داشته باشد. ممکن است شما صفحات نا متقارن را بیشتر بپسندید ولی ضمیر ناخودآگاه اکثر کاربران این طراحی را قبول نمی کند. کاربران دوست دارند نظم را در صفحات شما ببینند. وقتی که صفحه وب سایت منظم چیده شده است، از لحاظ روانشناسی تأثیر مثبتی بر کاربر می گذارد. احتمال ماندن آنها در وب سایت بالا می رود و راحتتر خود را درگیر مطالب وب سایت می کنند. شما می خواهید با طراحی سایت، ترافیک بیشتری را به سمت خود بکشید. خلاقیت شما نباید با جذب ترافیک در تناقض باشد.

ارزش ندادن به فضاهای سفید

نگاه کردن به طراحی های شلوغ، چشم را خسته می کند. ممکن است با یک تیر بخواهید دو نشان را بزنید اما اشتباه نکنید. رساندن پیام به کاربر نباید سبب شلوغ شدن یک صفحه شود. راهی پیدا کنید تا محتویات را قسمت به قسمت به کاربر ارائه دهید، حتی اگر مجبور شوید که صفحه جدیدی را اضافه کنید. اگر فضای سفید به ندرت در صفحه شما دیده شود، کاربران وب سایت شما را ترک خواهند کرد.

به فضاهای سفید مانند المان های دیگر طراحیتان اهمیت دهید.

نا هماهنگی

واژه "تم" در طراحی وب به همین منظور استفاده می شود. تم، وحدت طراحی را با معرفی طیف رنگی، فونت و المان های ui حفظ می کند. خلاقیت بیش از حد، نا هماهنگی را در برخی از صفحات وب سایت به بار خواهد آورد و این کار به هیچ وجه درست نیست. کاربران سردرگم خواهند شد و حس تصادفی بودن طراحی به آنها دست خواهد داد.

زرق و برق بیش از حد

در طراحی، همواره مقدار مشخصی از تصاویر و محتویات بصری انتظار می رود که کاربران را جذب می کند. تصاویر واضح و زیبا، بنرهایی که در برخی از صفحات توجه کاربر را جلب می کنند و انیمیشن ها ، از همین جلوه های بصری به شمار می روند. زیاده روی در هر کدام از این موارد ذکر شده، باعث پرت شدن حواس کاربر از موضوع اصلی شده و در نهایت وی را از سایت می راند. بعضی از کاربران عجله دارند، پس همواره یک دکمه پرش برای روی ویدیو یا انیمیشن خود داشته باشید تا کاربران با سرعت بیشتری به هدف خود برسند.

فونت و متن نا خوانا

در طراحی وب سایت، المان های زیادی درگیر هستند؛ فونت هایی که شبیه دستخط دستنویس هستند، شاید برای چاپ کردن جالب باشند، اما از خوانایی کافی هنگام قرارگیری در وب سایت برخوردار نیستند. کاربران به دنبال فونت هایی هستند که به سادگی و سرعت هر چه بیشتر خوانده شوند. همچنین به رنگ پس زمینه نسبت به رنگ متن دقت کنید. استفاده از متن صورتی در پس زمینه بنفش کاملاً اشتباه است زیرا فشار زیادی هنگام خواندن به کاربر وارد می کند. بین این دو رنگ توازن مناسبی را برقرار کنید و هماهنگی بین غالب، رنگ و فونت را همواره حفظ کنید.

به اشتراک گذاری این مطلب :