نکاتی برای مدیریت کردن وبسایت های متعدد

 نکاتی برای مدیریت کردن وبسایت های متعدد

نکاتی برای مدیریت کردن وبسایت های متعدد

آغاز طراحی وب سایت برای افرادی که مستقل کار می کنند، هیجان انگیر و در عین حال ترسناک خواهد بود! می خواهید استعداد های خود را در بازار به نمایش بگذارید تا به موفقیت دست پیدا کنید. اگر تصمیم بر آن گرفته اید که به مدت طولانی مستقل کار کنید، قطعاً با چالش مدیریت جریان کارتان روبرو خواهید شد.

پیدا کردن کار تنها بخشی از این چالش است. مراقب آرزوهای خود باشید! تقبل یک پروژه به معنی تقبل مدیریت آن است. رسیدگی به چند وب سایت به صورت همزمان، مسئولیت بزرگی است و نیاز به یک سیستم منظم برای مدیریت آن می باشد.

در ادامه مطالبی را با هم مرور می کنیم که شما را مسئولیت پذیر تر کرده و کمک می کند تا به مشتریان، خدمات بهتر و با کیفیت تری ارائه دهید.

اولویت بندی کردن

یقیناً نمی توان برای هر پروژه به اندازه یکسان وقت گذاشت، پس بنابراین باید آنها را اولویت بندی کرده و به آنها رسیدگی کرد.

اصولاً پروژه هایی که ضرب العجل کوتاهی دارند و پول بیشتری نصیبتان می کنند، در اولویت قرار دارند. برای خودتان برنامه ریزی روزانه یا هفتگی داشته باشید تا بتوانید به مهمترین وظایف، هرچه سریعتر رسیدگی کنید. باقی زمان خود را برای انجام خرده کاری ها و تکالیفی با اولویت پایین تر اختصاص دهید.

لیستی از وظایف تهیه کنید

حتماً برای خود لیستی از وظایف درست کنید تا پیگیری و انجام کارهای مربوط به هر پروژه، با سهولت بیشتری انجام شود. می توانید از trello نیز استفاده کنید. برای هر پروژه وظایف هر کدام را در آن یادداشت کنید و آنهایی که به سرانجام رسیده اند را در قسمت انجام شده ها قرار دهید.

نرم افزارهای گوناگونی هم به صورت وب سایت و هم نرم افزار تلفن همراه وجود دارند تا لیستی از کارها را برای شما مدیریت کنند. هر روش که راحت ترید، همان را استفاده کنید، شاید بعضی ها کاغذ و قلم را به همه ی این تکنولوژی ها ترجیح دهند.

تنظیم کردن انتظارات

همه ما می خواهیم مشتریانمان راضی باشند. اما اگر بگویند که کاری را در همان روز انجام دهید چه؟ حتماً می گویید: مشکلی نیست، انجام می دهم. معمولاً این کار ایده خیلی خوبی نیست.

در حالی که معمولاً نمی توان جلوی آمدن کارهای لحظه آخری را گرفت، می توانیم انتظار داشته باشیم که یک انجام یک کار چه مدت طول خواهد کشید. به زمانبندی پروژه خود نگاه کنید و صادقانه به خود و مشتری بگویید چه زمانی می توانید کار را انجام دهید.

در نهایت اگر توانستید که پروژه وب سایت را زودتر از موعد مقرر به سرانجام برسانید ( به شرطی که از کار نزده باشید) ، شما یک قهرمان طراحی وب سایت هستید ! این کار مشتری را بسیار خشنود خواهد کرد.

حد و مرز خود را بدانید

خب ممکن است خیلی واضح به نظر برسد، اما خیلی از ما دقیقاً محدودیت های خودمان را در تقبل پروژه های وب، نمی دانیم. طراحان مستقل و فری لنسر ها انسانهایی با استعداد و اعتماد به نفس بالا هستند و معمولاً باور دارند که پروژه ای نیست که نتوانند انجام دهند.

محدودیت ها برای هر کس متفاوت است. برای بعضی از افراد، شب بیداری و کار کردن روی پروژه های وب هیچ مسئله ای نیست. اما دیگران، دوست ندارند از تفریح و گشت و گذار با دوستان و خانواده شان بگذرند.

مهمترین نکته این قسمت این است که بیشتر از توانتان پروژه نگیرید. اگر پروژه های بیشتر، سبب ایجاد استرس زیادی در شما می شود و یا اینکه با مسئولیت های دیگری که در زندگی دارید، تداخل ایجاد می کند، بهتر است قبل از پذیرفتن هر پروژه وب، بیشتر به آن فکر کنید.

در کل باید گفت درست است که در طراحی وب، استعداد و نوآوری حرف اول را می زند، اما باید به نظم کار و میزان مسئولیت پذیرفته شده نیز دقت داشت. برای خود فرآیند کاری منظم درست کنید و به وظایف، وقت و اولویت مشخصی تخصیص بدهید و در نهایت همه چیز را ساده پیش ببرید و مسائل را خیلی پیچیده نکنید.

به اشتراک گذاری این مطلب :