آیا تکنولوژی می تواند شما را تبدیل به طراح بهتری کند؟

 آیا تکنولوژی می تواند شما را تبدیل به طراح بهتری کند؟

آیا تکنولوژی می تواند شما را تبدیل به طراح بهتری کند؟

دنیای تکنولوژی همواره به حرفه و زندگی ما سامان می بخشد و باعث ارتباطات بیشتر هم در زندگی شخصی و هم در مشاغل می شود.

اما این سوال همیشه در ذهن طراحان بوده است که : آیا این همه تسهیلات و ارتباطات فوری، قابلیت ما را به عنوان طراح برای ساخت و تحویل پروژه های بهتر وب سایت، افزایش می دهد یا خیر؟

در این مقاله سعی می کنیم تا مهمترین اثرات کامپیوتر و فناوری اینترنت را از دید یک طراح بررسی کنیم و همچنین راه حل هایی را برای رایج ترین مشکلات مطرح کنیم تا ما به عنوان یک طراح بتوانیم چهره ی تکنولوژی را تغییر دهیم تا خود آن.

نماد های انزوا

تا به حال به اطراف خود نگاه کرده اید؟ احتمالاً گروهی از مردم را دیده این که سرشان پایین است و یا اینکه یک وسیله ای داخل گوششان هست. شاید این مورد شامل افرادی که در حال خواندن این مقاله هستید نیز باشد. اما افرادی که در عموم به تلفن هوشمند و یا تبلت خود زل زده اند، از یک نماد جهانی ای پیروی می کنند به نام : با من صحبت نکن!

این مسئله بسیار مزحک است! دستگاهی برای ارتباطات که جلوی ارتباطات اصلی را می گیرد. خیلی عجیب است.

به عنوان طراح، داشتن ارتباط رو در رو با مشتری با گذشت زمان، سخت شده است. زیرا چهره ی آنها زیر وسیله هایشان پنهان شده است. معمولاً چهره افراد آزاد کار را نمیبینیم و این ممکن است در ادامه ارتباط مشکل آفرین باشد.

تأثیرات خارجی

به عنوان یک صنعت، طراحان به سمت وب کشیده می شوند، هم به دلیل اینکه منبع درآمدی باشد و هم الهام گرفتن برای پروژه های جدید. طراحان، وبلاگ های صنعتی را می خوانند تا بدانند که چه کارهای جدیدی توسط همکارانشان خلق شده است. هر روز ایمیل ها و اسپم های ما پر از کارهای خارق العاده ای می شود که می توان از آنها الهام گرفت.

تمام این موارد خوب است. اما جامعه طراحان کم کم در حال فاصله گرفتن از دنیای واقعی است.

امروزه به سرعت در اینترنت برای متریال های جدید و مواردی که می شود از آنها الهام گرفت، جستجو می کنیم. یا شاید هم خواندن یک مقاله در یک وبلاگ به ما کمک کند تا پروژه جدیدی را شروع کنیم. همچنان همه چیز خوب پیش می رود، با استفاده از اینترنت همه چیز سریع و قبل از رسیدن ضرب الاجل پروژه به اتمام می رسد، اما شاید نکته ای مهم در این میان گم شده است!

اکثر طراحان، باید کمی از دنیای مجازی فاصله بگیرند و نگاهی هم به جهان واقعی پیرامون خود بیاندازند. اینگونه قادر خواهند بود کارهایی منحصر به فرد و زیبا از این همه پروژه های کلیشه ای که وجود دارد، بسازند.

کنترل تکنولوژی را به دست بگیرید

تکنولوژی که امروزه در اختیار ماست، نعمت بسیار با ارزشی است، زیرا امکاناتی همچون ارتباطات، ساخت و کشف دنیای را به ما می دهد که نسل پیشین هیچ تصوری از آن نداشت. برخی از ما تماماً با کامپیوتر ها سر و کار داریم و برخی اوقات از قدرت و امکاناتی که به ما می دهند، شگفت زده می شویم. این موارد به ما کمک می کنند تا ارتباطات بهتری داشته باشیم، طراح بهتری شویم و شاید هم از لحاظ شخصیتی ارتقا پیدا کنیم، مادامی که اجازه ندهیم که قسمت های مهم زندگی شخصی و حرفه ای، چه در ارتباطات و چه برای الهام گرفتن را، از ما بگیرد.

مهمترین درسی که باید از این مقاله می گرفتیم همین مورد است. همه ی ما باید از ابزارهایمان برای تعمیم کار حرفه ای مان استفاده کنیم، نه اینکه آنها تعریفی از شخصیت ما شوند. شما گوشی هوشمندتان، تبلتتان و لپ تاپتان نیستید. شما یک انسان کامل هستید که قابلیت های بسیار بسیار بیشتری نسبت به این دستگاه ها دارید که می تواند سطح کارهای طراحی شما را ارتقا بخشد.

بسیار ناراحت کننده است که برخی از طراحان هیچگاه سر از کامپیوتر خود بیرون نمی کشند، طوری که انگاه تمام حرفه آنها همین کار است. اگر گاهی دست از گشت و گذار در وب و چک کردن ایمیل ها بکشیم، چشممان به جهان باز خواهد شد. بعضی از افراد متوجه نیستند تا چه حد منزوی شده اند. آنها توسط فرهنگ های دیجیتالی به دام افتاده اند و راهی برای خروج از آن پیدا نمی کنند.

از این دسته طراحان نباشید. هر از چند گاهی نگاهی به طبیعت کنید و سعی کنید دنیای طبیعی خودمان را ببینید. 

به اشتراک گذاری این مطلب :