نکاتی ضروری برای موفقیت در طراحی وب سایت

 نکاتی ضروری برای موفقیت در طراحی وب سایت

نکاتی ضروری برای موفقیت در طراحی وب سایت

برای داشتن یک وب سایت عالی، طراحان سایت باید چیزی بیشتر از صرفاً مهارت های کد زنی داشته باشند. یکی از عامل های موفقیت در زمینه وب، همگام بودن با تکنولوژی های جدید و بکارگیری آنهاست.

دنبال کردن تکنولوژی ها و گرایشات وب شما را خیلی زود به طراحی موفق تبدیل خواهد کرد. این عوامل باعث می شوند که در نهایت پروژه های طراحی وب شما، چه وب سایت شخصی و چه وب سایت مشتری، همواره حرفی برای گفتن در دنیای وب داشته باشد.

بنابراین در این سری مقالات سعی داریم تا مجموعه ای از نکات مفید در طراحی وب را بازگو کنیم.

وقتی که صحبت از طراحی وب است، چه وب سایت شخصی است و چه وب سایت مشتری، موفقیت به آسانی به دست نخواهد آمد.برای افزایش بهره وری و زیبا و مدرن نشان دادن ظاهر سایت، نه تنها باید از ابزارهای بهینه سازی برای موتور های جستجوگر استفاده کنید، بلکه باید از جدیدترین نکات و تکنیک های روز نیز مطلع باشید.

پس با هم نکاتی را مرور می کنیم که در طراحی های وبسایت های 2016 بسیار مفید هستند.

استفاده از راهنمای سبک ها

در دنیای چاپ و نشر، راهنمای سبک ها بسیار محبوب هستند. معمولاً در غالب کتاب های قطور و فایل های متنی حجیم برای انتشارات رسانه ای قابل استفاده هستند. این موارد از نحوه برچسب کشور ها و ایالت ها گرفته تا نحوه نگارش اعداد را شامل می شوند.

طراحان وب نیز همچنین می توانند راهنمای سبک خود را داشته باشند تا از یکدست بودن وب سایت خود در طول مراحل طراحی آن مطمئن شوند. معمولاً این کار برای ارتباط با آزاد کاران دیگر خیلی مفید خواهد بود. اگر همین راهنمای سبک به خوبی نوشته شده باشد، می تواند تیمی با سلایق مختلف را در یک مسیر نگه دارد.

راهنمای سبکی که گوگل برای سبک طراحی متریال خود نوشته است، یکی از کاملترین و بهترین نمونه های راهنمای سبک است.

راهنمای سبک طراحی وب گوگل

عدم استفاده از سایدبار

سایدبار ها ایجاد آشفتگی می کنند. در واقع ابزاری برای بهبود کارایی پیمایش سایت هستند  و المان هایی نظیر آخرین مطالب و محبوبترین ها را به نمایش می گذارند.

پس از گذشت زمان، سایدبارها تبدیل به ابزاری برای بازاریاب هایی شدند که از آن برای نمایش عناصری همچون عضویت در خبرنامه که معمولاً کمتر کسی به آن توجه می کند.

در حالی که تئوری ایجاب می کند که درج لینک های مفید در سایدبار به تجربه کاربری کمک می کند، در عمل اینطور نیست. پس در استفاده از آن دقت لازم را به خرج دهید تا زیبایی سایتتان فدای اهداف بازاریابی بی ثمر نشود.

سعی کنید تا رفته رفته، سایدبار را از طراحی سایت خود حذف کنید. مخصوصاً وقتی هیچ نیازی به وجود آن نمی باشد. طوری محتویات خود را در صفحه بچینید که کاربر مجبور شود تا تمرکز خود را بر روی مهمترین آنها بگذارد.

اگر حذف سایدبار در ذهن شما محال به نظر می رسد، به فکر طراحی های تمام عرض باشید تا فضای خالی آن را به بهترین نحو پر کند.

طراحی را خارج از کامپیوتر شروع کنید

آیا شما آن دسته از افراد هستید که کد زدن و طراحی را به سرعت و در موازات هم، بدون اطلاع از عاقبت طرحشان، انجام می دهند؟ و با خود می گویند که بعداً ویرایش و تمیزکاری های آن را انجام می دهند. اگر پاسخ مثبت است، چرا یک رویکرد جدید را در 2016 امتحان نمی کنید؟

بچای پریدن وسط پروژه و بلافاصله شروع کردن به کد زنی، چرا ابتدا به یک قلم و کاغذ اعتماد نکنیم و یا از یک تخته وایت بورد برای کشیدن قالب کلی سایت استفاده نکنیم؟ از این رویکرد استفاده کنید تا بدانید هر المانی قرار است کجا و به چه صورتی استفاده شود. همانند معمارانی که قبل از ساخت عمارت، تمام نقشه های آن را در کاغذ و نرم افزارهای کامپیوتری از قبل تهیه می کنند.

اگر از کاغذ و قلم خوشتان نمی آید، می توانید از ابزارهای بی شمار دیگری استفاده کنید که عمل وایرفریمینگ را تحت نرم افزارهای وبی انجام می دهند تا به کلیتی در باره شکل قالب سایت برسید.

به اشتراک گذاری این مطلب :