نکاتی ضروری برای موفقیت در طراحی وب سایت(2)

 نکاتی ضروری برای موفقیت در طراحی وب سایت(2)

نکاتی ضروری برای موفقیت در طراحی وب سایت(2)

از نوشتار با سایز بزرگ استفاده کنید

نوشتار بزرگ شیوه خیلی نوظهوری نیست. اما همچنان یکی از پر کاربردترین روش های طراحی در 2016 است. زیرا قابلیت جلب کردن توجه کاربر و متمرکز کردن آن بر محتویات را دارد.

خوانایی در دستگاههایی با صفحه نمایش کوچکتر مثل موبایل ها، نقش مهمی را محبوبیت این گرایش ایفا کرده است. اما این سبک، با طراحی های مینیمالیست و تخت نیز به خوبی جفت می شود.

یکی از نکات طراحی وب در سال 2016، بکاربردن فونت های درشت در طراحی سایت است، مثل استفاده از حداقل فونت سایز 18 برای تکست های معمولی در قسمت های مناسب. این رویه بدین معناست که استفاده از فونت در سربرگ ها و تصاویر بزرگ صفحه نخست، همگی باید به سایزهای بزرگتر تغییر پیدا کنند. دقت داشته باشید که از فونت های مناسب وب استفاده کنید که به خوبی کوچک و بزرگ می شوند.

فضای بیشتری ایجاد کنید

شلوغی بیش از حد صفحه وب سایت باعث سردرگمی کاربر می شود و سایت را پیچیده نشان می دهد. یکی از دلایل حذف سایدبار نیز همین است. بهتر است که بجای پر کردن پیکسل به پیکسل صفحه وب سایت، از فضاهای خالی بیشتری استفاده کنید. زیرا باعث می شود تا کاربر به مطالب مهم صفحه توجه بیشتری داشته باشد و به شما این فرصت را می دهد تا طراحی بهتری برای صفحه وب سایت خود در نظر بگیرید.

این فضاها معمولاً به اسم فضای سفید یا فضای منفی نامیده می شوند. هرچند این فضا حتماً نباید به رنگ سفید باشد!

بهم ریختگی را در وب سایت خود کم کنید و با استفاده از فضاهای خالی یا سفید بین المان ها، کاربر را با آرامش به مقصدش هدایت کنید. این فضاهای سفید به کاربر کمک میکند که بر چه قسمتی باید بیشتر تمرکز داشته باشد.

طراحی واکنش گرا اختیاری نیست

استفاده از دستگاه های موبایل روز به روز در حال افزایش است مخصوصاً برای دسترسی به وب سایت ها. پس همواره مهم است که وب سایت شما متناسب با دستگاه های موبایل نیز طراحی شده باشد.

پس یکی از نکات کلیدی طراحی وب سایت در 2016، استفاده کامل از طراحی واکنش گرا می باشد. پس شروع به ساختن منو های همبرگری کنید و تصاویر سایت را متناسب با صفحات کوچکتر، بهینه کنید.

از طراحی متریال گوگل بهره ببرید

گوگل در سال 2014 طراحی متریال را مطرح کرد و طراحان نیز به سرعت از آن پیروی کردند.

اگر از آن دسته از طراحانی هستید که سبک تخت را پیشتر بکاربرده اید، پس وقت آن رسیده است که به سمت طراحی متریال نیز قدم بردارید و سبک خود را به 2016 بروز رسانی کنید. یکی از ویژگی های اصلی سبک متریال طراحی سایه های ظریف برای المان ها است که در نهایت کار را لایه لایه جلوه می دهد.

ابزارهای خود را بهینه کرده و گسترش دهید

آیا حس می کنید وظایفی در سیتسم کاری خود دارید که می توانید آنها را بهینه تر و یا مفرح تر انجام دهید؟ یکی از راهکارها جستجو برای پیدا کردن ابزارهای جدید و بروز است تا نیازهای شما را بهتر برطرف کند.

همانگونه که سبک ها و نکات طراحی جدید به بازار می آیند، ابزارهای جدید نیز پدیدار می شوند. همواره چشمانتان برای پیدا کردن این ابزارها باز باشد.

به اشتراک گذاری این مطلب :