Card Image

واضح است که طراحان در مورد وب سایتی که طراحی می کنند، احساس تملک دارند. این اتفاقی طبیعی است، زیرا سالها وقت صرف ارتقای مهارت های طراحی خود کرده اند تا فرآیندی ایده آل برای کاربران بوجود آورند که در نهایت بهترین تجربه را برای آنها رقم بزنند.

اما برخی اوقات نیز، کاربران شاید دید اصلی شما را قبول نداشته باشند. در حقیقت، مجبور نیستند !

در این مقاله مواردی را مرور خواهیم کرد که کاربران، طراحان را مجبور می کنند تا برای بدست آوردن پول، تلاش بیشتری کنند و بررسی می کنیم که آیا نظر کاربر مهمتر از نظر طراح است یا خیر؟

تکنیکی بودن یا عملی بودن

بعضی وقت ها جنگ بی پایانی بر سر خلاقیت بصری طراح و چیزی که کاربر واقعاً نیاز دارد، بوجود می آید. این مورد هم ممکن است بر سر پروژه های بزرگ پیش آید و هم در وب سایت های شخصی. برخی اوقات، طراحی المان های گرافیکی زیاد توسط طراحان حرفه ای، باعث می شود که سایت آن کارایی که باید را برای کاربر نداشته باشد. اما بعضی از طراحان میانه روی را پیش می گیرند، زیرا همه ی آنها می خواهند تا سابقه خوبی از خود بجا بگذارند، چه از لحاظ عملکرد و چه از نظر زیبایی.

به عنوان یک طراح شما نباید آنقدر درگیر طراحی المان های گرافیکی شوید که کارایی که مناسب کاربر است را از دست بدهید. بهترین عملی که می توان انجام داد تا از این مسئله رعایت شود، این است که به صورت مداوم با مخاطب های خود در ارتباط باشید. با افرادی که با سایت شما در تعامل هستند در تماس باشید و از آنها بخواهید با نظراتشان شما را راهنمایی کنند. این اطلاعات بسیار ارزشمند خواهند بود، نه تنها برای بهبود عملکرد سایت برای کاربران آن، بلکه در رزومه کاری نیز پروژه ای خوب خواهد بود.

پیروی از پیشتازان و سوابق آنها

وقتی که سایت طراحی شده توسط شما، محیط کاری را ترک کرد، رسماً به کاربر تعلق دارد.

و آنها هر طور که بخواهند خود را با آن وفق می دهند. طراحی برای ارتباط استفاده می شود. پس بنابراین ممکن است که شخصی برداشت کاملاً متفاوتی از طراحی شما داشته باشد.

معمولاً اگر کسی از شما آدرس بپرسد به طور مثال می گویید: اولین خیابان را به سمت راست برو به جای اینکه چندین اسم خیابان را پشت سر هم نام ببرید. ما از طراحی در زندگی روزمره خود برای راهنمایی و نشان دادن مسیر درست استفاده می کنیم.

آیا طراحی فرآیند را کند می کند؟

مهمترین نکته ای که در هر طراحی صفحه باید در نظر بگیرید این است که آیا کاربران قادر خواهند بود مشکلات خود را با بالاترین سطح بهره وری، حل کنند؟ اگر طراحی وب سایت شما آنها را از این کار باز می دارد، پس ناموفق بوده است.

مجدداً خاطر نشان می کنیم که صحبت کردن با کاربران مخاطب می تواند اطلاعات ارزشمندی را برای جلوگیری از این مشکل، فراهم آورد. حتی یک ایمیل حاوی پنج سوال ساده نیز می تواند این امر را میسر سازد.

بعید است که کاربری خودش این موارد را به شما بگویید، وظیفه ای هم در این باره ندارند. شما به عنوان یک طراح وب سایت باید صفحاتی طراحی کنید تا بیشترین بهره وری را برای کاربران به ارمغان بیاورد.