توسعه سیستم مدیریت محتوا

dapna-cmd

توسعه سیستم مدیریت محتوا

به زبان ساده، cms بسته نرم افزاری است که تولید، مدیریت، حذف و ویرایش محتوای آنلاین را تسهیل می بخشد. همانطور که قبلاً نیز ممکن است دیده باشید، اکثر سیستم های مدیریت محتوا، شبیه نرم افزار های پردازش متن مثل Microsoft word هستند. سیستم مدیریت محتوا، نه تنها ساختار ایجاد اطلاعات، مقالات، تصاویر، ویدیوها را ارائه می دهد، بلکه ابزار کاملی برای پر کردن وب سایت می باشد. Cms به ویراستار وب با فراهم کردن ابزارهای ساخت و انتشار محتویات، کمک می کند تا در نهایت سایت با محتوای قوی پر شود. بر اساس نیاز مشتری و نیروی انسانی، cms می تواند نیازهای کاربر حرفه ای سئو کار برای تولید محتوا را فراهم کند یا ابزاری ساده باشد تا اکثر تولید کنندگان مطالب در وب بتوانند به راحتی با آن کار کنند.

معایب سیستم های مدیریت محتوای متن باز

وردپرس

برای پروژه های تجارت الکترونیکی، چه معمولی و چه پیشرفته، مناسب نمی باشد.
برخی از پلاگین هایی که برای این مسئله ایجاد شده اند نیز از ویژگی های کامل و کارایی های لازم برخوردار نمی باشند.
برای امن نگه داشتن آن نیاز به بروزرسانی مداوم می باشد.
برای وب سایت های سفارشی که محتوای تولید شده در آن پیچیده است مناسب نیست.
برای فایل های چند رسانه ای بزرگ مناسب نیست.
افزونه ها با بروزرسانی امکان خرابی دارند بنابراین هزینه نگهداری پس از بروزرسانی دارد.

دروپال

سیستم مدیریت محتوای دروپال خیلی کاربر پسند نیست. بسیار پیچیده است و باید قبل از شروع به کار، با آن آشنایی کاملی پیدا کرد.
برای وب سایت های تجارت الکترونیک، ایده آل نیست و افزونه های آن نیاز به بررسی کلی در ساختار سایت دارند.
شخصی سازی فرم ها دردسر ساز است، بهتر است از نوع استاندارد استفاده کرد.
اطلاعات ثبت شده در فرم های وب سایت به صورت پیش فرض در پنل مدیریت ذخیره نمی شوند و به ایمیل مدیر فرستاده می شوند و در نتیجه مدیریت آنها با مشکل مواجه می گردد.

magento-dapna-cmd

مجنتو

حجیم،کند و مصرف بالای منابع. بر روی هاستینگ های مشترک بسیار کند عمل می کند و نیاز به هاستینگ اختصاصی یا مجازی دارد.
فقط ویژگی های استاندارد آن مجانی است و برای ویژگی های بهتر، سالیانه باید مبلغی پرداخت کرد.
امکان شخصی سازی محصولات و صفحات پرداخت وجود ندارد، طراح باید از اول به ساختار این صفحات توجه کند زیرا نمی تواند آنها را تغییر دهد.
شخصی سازی افزونه ها ی مجینتو نیازمند زمان و هزینه بسیار زیادی بخصوص در ایران می باشد.

چرا از سیستم مدیریت محتوای داپنا استفاده کنیم؟

توسعه

همه ی آنها توسط شخص سوم توسعه یافته اند ، بنابراین توانایی شخصی سازی و افزودن ویژگی های دلخواه دشوار است.

نگهداری

نگهداری آنها ممکن است سخت و زمانبر باشد، با ساخت این سیستم ها آشنا نیستیم، بنابراین توسعه، عیب یابی، تغییرات آینده زمان بیشتری می برد.

افزونه ها و پلاگین ها

از لحاظ سفارشی سازی پروژه، ما محدود به هیچ پلاگین و یا نرم افزاری از سوم شخص نیستیم. ما شیوه های خودمان را برای تولید سیستم مدیریت محتوا، از صفر و مخصوص هر پروژه داریم.

تغییرات کسب و کار

سیستم ما راه حلی به مراتب بهتر برای کسب و کار های آنلاینی است که مدل وب سایت و یا کسب و کار آنها مدام در طول زمان، در حال تغییر است. حتی برای کسب و کار های نوپا و استارتاپی که بودجه محدودی دارند، گزینه ی خوبی برای شروع است، چرا که می توان به راحتی آن را در آینده گسترش داد.

کارایی بهینه

حتی اگر سفارشی سازی ممکن باشد، نیاز به استفاده از افزونه ها مطرح می شود. بنابراین این سیتسم ها برای فعالیت با درجه سفارشی بالا، بهینه نیستند.

محدودیت از نظر سفارشی سازی

بزرگترین مشکل این سیستم ها، محدود بودن از جهت سفارشی سازی است.تنها برای آن دسته از افرادی مناسب است که بودجه بسیاز اندکی دارند و وب سایتی ساده با تنها چند ویژگی پایه را می خواهند. هر مشتری ای که احساس نیاز به یک راه حل آنلاین سفارشی شده می کند، همراهی با داپنا برای وی به مراتب سودآور تر خواهد بود.